Більше 80% акціонерів ПАТ «Мотор Січ» підтримують проведення позачергових зборів 31 січня – першого за чотири роки. Про це йдеться в спільній заяві інвесторів Мотор Січі, китайської Skyrizon і MC-4 Олександра Ярославського, передає ЛІГА.
У компаніях заявили, що наглядова рада «Мотор Січі» не скликає збори всупереч зверненнями акціонерів. Такі дії вони розглядають як «спробу захоплення підприємства» і вважають за необхідне проведення зборів найближчим часом.
Президент «Мотор Січі» В’ячеслав Богуслаєв 15 січня заявляв, що ні він, ні інші акціонери не отримували жодних повідомлень від інвесторів про проведення зборів. Глава підприємства також звинуватив їх у спробі рейдерського захоплення підприємства.
За його словами, акціонери не могли ознайомитися з матеріалами зборів, і взяти участь у формуванні порядку денного.
«Заплановано місце проведення зборів за межами підприємства, запропонована порядок денний свідчить про мету усунути діючу раду директорів і отримати контроль (над підприємством, – ред.)», – заявив Богуслаєв.
ПАТ «Мотор Січ» – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.
- У квітні 2018 року акції «Мотор Січі» були заарештовані за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у збудженому в липні 2017 року кримінальну справу про держзраді і замаху на диверсію.
- Арешт акцій обмежує вплив нових інвесторів на компанію. За цей час на «Мотор Січі» не минуло жодне зібрання акціонерів і неможлива виплата дивідендів.
- У листопаді 2020 року дочірня компанія Skyrizon китайської Beijing Xinwei Technology Group і DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського повідомили про намір подати оновлену спільну заявку в АМКУ на покупку «Мотор Січ», яка стане вже четвертою з серпня цього року.
- На початку грудня китайські інвестори направили в міжнародний арбітраж інвестиційний спір з метою стягнення з держави Україна збитків, який оцінили в $ 3,5 млрд.
- 12 січня Шевченківський районний суд Києва відмовив зняти арешт з 56% акцій «Мотор Січі» її інвесторам, Бізнес Хаус Хелена і Skyrizon.
- 15 січня Міністерство торгівлі США ввело санкції проти Skyrizon, інвестора «Мотор Січі».
- 18 січня СБУ викликало на допит Олександра Ярославського. Главу групи DHC викликали в якості свідка в кримінальному провадженні про купівлю-продаж контрольного пакета «Мотор Січі». Ярославський погодився прийти на допит.