За останні два тижні індекс NASDAQ втратив понад 5%. На думку інвесторів, у 2021 році техкомпанії відчуватимуть себе гірше, ніж минулого року, пише РБК.
Акції американських технологічних компаній знижуються останні два тижні. 26 квітня індекс NASDAQ Composite досяг історичного максимуму 14 138,78 пункти, проте з того часу втратив 5,2%, опустившись до 13 401,86 пункту.
За той же час індекс широкого ринку S&P 500 практично не змінився, додавши 0,02%, а промисловий Dow Jones Industrial Average виріс на 2,24%. Чому інвестори позбуваються від акцій технологічних компаній?
Фіксація прибутку
«Головну причину тиску на акції техів ми бачимо в тому, що роком раніше вони занадто сильно зросли, обмеживши потенціал для подальшого зростання, — вважає провідний стратег Exante Яніс Ківкуліс. — Це зробило сектор першою стратегічною метою для фіксації прибутку».
Акції технологічних компаній зазвичай падають в кризові роки. Але пандемія внесла корективи в цю тенденцію, так як виріс попит на продукцію для віддаленої роботи — від месенджерів для зв’язку з колегами до хмарних сервісів. Протягом всього 2020 року і перших місяців 2021-го акції компаній сектора дорожчали, часто перевищуючи справедливу вартість, і це неминуче повинно було привести до корекції на ринку.
Ротація у циклічні акції
На цьому тлі інвестори почали активно переходити в недооцінені акції компаній вартості. Ротація почалася ще у 2020 році, але в лютому посилилася через масову вакцинацію і зростання дохідності американських державних облігацій US Treasuries.
Виходу з IT-акцій також сприяв бум на ринку сировини. Товарний індекc Bloomberg Commodity (BCOM) з 15 квітня до 11 травня зріс з 86 до 93 пунктів. У історичних максимумів торгуються кольорові метали — мідь і залізна руда, а також сталь, платина, срібло та інша сировина.
Різкий зліт сировини позитивно позначився на доходах видобувних і металургійних компаній, що призвело до зростання до них інтересу інвесторів.
Наприклад, акції нафтосервісної компанії Schlumberger з 26 квітня додали 20%, металургійна компанія Nucor подорожчала на 25,7%, а золотодобувна Barrick Gold — на 8%.
Податкові реформи Байдена
Президент США Джо Байден запропонував підвищити корпоративний податок до 25−28% і встановити мінімальний податок на глобальні корпоративні доходи у розмірі 21%. Цей захід потрібен голові держави, щоб фінансувати велику інфраструктурну програму, за яку, згідно з його планом, у найближчі 15 років доведеться заплатити $2,3 трлн.
«Податкові реформи Байдена позначаться на показниках технологічних компаній сильніше, ніж на середній компанії з індексу S&P», — вважає аналітик групи компаній «Фінам» Леонід Деліцин. Експерт навів розрахунки Goldman Sachs, згідно з якими прибутки бігтеха (Apple, Microsoft та інших) у 2022 році виявляться на 9% нижче за поточні консенсус-прогнози.
Що буде далі?
Попит на IT-продукцію — а отже, і значення індексів — знижуватиметься в міру вакцинації населення, зростання ділової активності, числа авіаперельотів і виходу співробітників з формату віддаленої роботи.
«Високі шанси, що NASDAQ відчуватиме себе гірше за S&P 500 і помітно гірше за Dow Jones найближчі роки після багатьох років ралі, — вважає Яніс Ківкуліс. — У 2021 році почався новий цикл на фондових ринках, в рамках якого перевага буде у сировинних і сільськогосподарських компаній, а також бізнесів зі стійким прибутком і високими дивідендами. І цей етап може розтягнутися на термін більше одного року, можливо, навіть більше двох-трьох років».
Аналогічної думки дотримується аналітик Фрідом Фінанс Євген Миронюк: «Розбіжність динаміки акцій зростання і акцій вартості з великою ймовірністю буде продовжена. Високотехнологічний NASDAQ Composite все ж продовжить зростання, але очікуємо, що акції вартості залишаться лідерами за підсумками 2021 року».