«Напередодні повномасштабного вторгнення в аеропорту «Київ» планувалася масштабна реконструкція аеродромного комплексу – подовження злітно-посадкової смуги, реконструкція руліжних доріжок і повне переобладнання навігаційної та світлосигнальної систем. Все це дозволило б зробити аеропорт «Київ» безпечнішим та всепогодним, значно збільшити пасажиропотік – розповідає Голови Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ» Денис Костржевський.
Незважаючи на те, що планам завадило російське вторгнення, колектив аеропорту продовжує працювати над програмою його розвитку, каже він.
«Проектування реконструкції аеродрому не припиняється і зараз. Задачі, які стояли перед нами при прийнятті рішення про реконструкцію, нікуди не зникли, вони стали ще актуальнішими. Адже очевидно що місто Київ, як столиця України, виходячи із загальнодержавних, стратегічних міркувань повинен мати потужний всепогодний аеропорт на правому березі Дніпра. Аеропорт, який здатен приймати будь-які сучасні типи літаків. І тому, не зважаючи на скрутні часи, ми, хоч і в борг, але продовжуємо проектування реконструкції аеродрому», – наголосив Костржевський.
За його словами, до великої війни для проведення робіт з реконструкції аеродрому планувалося залучити до 300 млн євро інвестицій. Сьогодні ця сума вже більша, адже окрім реконструкції, необхідно провести ряд відновлювальних робіт після російських атак на аеропорт. На бюджет, який і так перевантажений витратами, покладатися в аеропорту не планують. Основним джерелом коштів на реконструкцію аеродрому наразі вбачаються міжнародні інвестори. Хоча, також не полишають надії добитися через суд стягнення компенсації за заподіяні збитки і з країни-агресора. Наразі, розмір збитків аеропорту «Київ», за попередніми експертними оцінками, вже перевищує 500 млн. евро.
«Рано чи пізно війна в Україні завершиться, і українців чекатиме величезний обсяг відновлювальних робіт – відбудова зруйнованих міст і сіл, прокладання нових доріг та знищених мостів, об’єктів інфраструктури, зокрема аеропортів. Можу з упевненістю сказати, що аеропорт «Київ» буде готовий приймати пасажирів через місяць з моменту, від прийняття рішення про відкриття повітряного простору над Україною. Техніка – в придатності, фахівці – готові», – підкреслив Денис Костржевський.
Після війни Міжнародний аеропорт «Київ» стане важливим хабом для прибуття у столицю іноземних делегацій, інвесторів, необхідних спеціалістів із різних галузей, туристів, що сприятиме відновленню та розвитку нашої держави.
Нагадаємо: наприкінці травня 2024 року Міжнародному Аеропорту «Київ» виповнюється 100 років. Перед Євро-2012 він був значно розширений. ТОВ «Мастер-Авіа» інвестувало понад 4 млрд грн в його інфраструктуру, забезпечивши близько 10 тисяч робочих місць в авіаційній та супутніх сервісних галузях.