Підвищення податків в Україні має відбуватись разом з боротьбою з тінню, інакше це може викликати зворотній ефект. Крім того, місцева влада має “забути” про те, щоб за рахунок надходжень з ПДФО влаштовувати благоустрій: витрачати кошти на бруківку та квіти.
Про це домовились під час зустрічі представників уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, ОПУ, комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики з бізнесом. Як написав на своїй сторінці в Facebook Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, зустріч замість запланованих 1,5 години тривала 2,5 години.
Міністр оборони Рустем Умєров розповів про потреби армії в додатковому фінансуванні в розмірі 500 млрд грн.
“Ми розуміємо, що без фінансування війська не буде перемоги. Але коли економіка ляже, то і перемога теж неможлива. Просили звернути увагу на витрати, контроль та тендери“, – розповів Олійник.
Представники бізнесу запропонували також скоротити рівень тіні, а саме вирішити питання:
- несплаченого акцизу (тютюн, алкоголь, нафтопродукти)
- контрабанди на митниці
- махінацій з ПДВ
- зарплати в конвертах
- ухилення від сплати податків через інші механізми, в тому числі використання великими компаніями ФОПів
“Якщо податки будуть підвищені, а тінь залишиться, то ефект буде протилежним. Добропорядні платники податків не витримають конкуренцію з тими, хто податків не платить. Бюджет можливо короткостроково щось отримає, а потім втратить, бо економіка ляже“, – зазначає Олійник.
Під час зустрічі представники бізнесу також зазначили, що імпортерам в країні “живеться краще, ніж експортерам. А сальдо торгівельного балансу критично негативне”. “Із негативного – часу немає. Військо потребує фінансів. Із позитивного – домовились зустрічі проводити, дискусію вести, чути один одного. Найближча розмова в комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. Голова комітету теж був присутній. Країна у нас одна. Зробимо все необхідне для перемоги. Сильні Збройні Сили України – сильна економіка України”, – написав голова Ради Федерації роботодавців.
В першу чергу йдеться про підвищення військового збору, а також розширення його застосування. Фактично військовий збір у 1,5% – частина податку на доходи фізосіб. Якщо зараз українці платять із доходів податок у 19,5% (із них 1,5% – військовий збір), то після підвищення податків доведеться платити вже 23% (з них 5% – військовий збір).