Генеральний директор найбільшої криптобіржі Coinbase Браян Армстронг продав акції компанії на суму близько $292 млн протягом першого дня торгів паперами компанії на Nasdaq і довів свої статки до $11,8 млрд, передає Мінфін.
Хто і скільки продав акцій
Серед інших власників акцій, які продали папери, — Фред Вілсон та його Union Square Ventures, а також Марк Андріссен з Andreessen Horowitz. Про це пише investory. news з посиланням на криптовалютний портал Coindesk. Усі вони були власниками близько 10% і більше акцій криптомайданчика, створеного у 2012 році Армстронгом і валютним трейдером Фредеріком Ерсамом.
Загалом Армстронг продав 749 999 акцій трьома партіями за ціною від $381 до $410,40 за папір, виручивши за них $291,8 млн.
Як повідомив Coindesk у неділю, 18 квітня, у перший день торгів інвестори та зацікавлені сторони продали акцій криптобіржі на суму близько $5 млрд.
В інших документах SEC розкривається, що член ради директорів Coinbase і венчурний капіталіст Фред Вілсон продав 4,7 млн акцій за $1,82 млрд. Згідно з іншим поданим у SEC звітом, саме очолювана Вілсоном компанія Union Square Ventures продала 4,7 млн акцій зі свого фонду 2012 року і вторгувала $1,82 млрд. Фонд і сам Вілсон обліковувалися серед власників 10% пакетів акцій Coinbase.
Інженер-програміст і венчурний капіталіст Марк Андріссен, також член ради директорів Coinbase і власник 10% акцій криптобіржі, разом зі своєю компанією Andreessen Horowitz і двома асоційованими компаніями продав 1,18 млн акцій за $449,2 млн.
Продаж інсайдерами було такою собі метою прямого лістинга Coinbase, зазначає Coindesk. На відміну від IPO, коли компанія випускає нові акції, а вторговані кошти надходять їй, під час прямого лістинга до покупки пропонуються тільки вже наявні акції.
Контекст
Найбільша в США криптовалютна біржа Coinbase провела прямий лістинг на біржі Nasdaq 14 квітня. У перші 10 хвилин торгів акції подорожчали більше ніж на 60% проти встановленої перед лістингом довідкової ціни ($250) і перевищили $398 за папір. Пізніше вони досягали позначки в $429,54, а ринкова вартість становила $112 млрд, писав Bloomberg. Згодом ціна акцій Coinbase знизилася на 30%, і при закритті торгів ринкова вартість компанії дорівнювала $86 млрд.
За підрахунками американського Forbes, статок співзасновника і гендиректора Coinbase Браяна Армстронга після прямого лістинга компанії на Nasdaq зріс із $6,5 до $11,8 млрд. Армстронг, який володіє 20% Coinbase, за день піднявся з 404-ї на 187-у сходинку в глобальному рейтингу мільярдерів Forbes.
Статок іншого співзасновника Coinbase 32-річного Фреда Ерсама, який пішов з компанії 2017 року, але продовжує входити до її ради директорів і володіти пакетом у 6%, зріс із $1,9 до $3,8 млрд.
Передісторія
У 2012 році Армстронг звільнився з Airbnb і з ідеєю Coinbase прийшов в акселератор стартапів Y Combinator. Його партнером став Фредерік Ерсам — трейдер з валютних операцій Goldman Sachs. Завдяки Ерсаму Coinbase змогла налагодити відносини з банками, через які планувалося проводити валютні операції.
Компанія отримала $150 тис. від акселератора і ще приблизно $0,5 млрд від венчурних капіталістів на чолі з фондом Andreessen Horowitz.
У 2018 році під час чергового раунду фінансування Coinbase залучила $300 млн за оцінки в $8,1 млрд. Зараз Coinbase проводить операції майже з 50 криптовалютами і наприкінці 2020 року контролювала, за власною оцінкою компанії, майже 11% всього ринку криптовалют.
За даними на кінець першого кварталу, операції на Coinbase проводили 56 млн роздрібних інвесторів. Більшість трансакцій на Coinbase припадає на Bitcoin та Ethereum. За останній рік ці валюти подорожчали більше ніж на 800% і 1300% відповідно, що спричинило різке зростання вартості Coinbase, зазначає CNBC.