Американський регулятор автомобільної безпеки оголосив у четвер про початок розслідування 30 аварій Tesla, в яких загинуло 10 осіб з 2016 р. Однією із головних причин аварій може бути некоректна робота систем допомоги водієві, повідомляє Мінфін.
Національне управління безпеки руху на дорогах (NHTSA) опублікувало список аварій за участю електромобілів Tesla.
Агентство поки що не надало повного звіту про всі аварії за участю електромобілів компанії, в яких підозрювалася система автопілота. З 30 аварій NHTSA виключило автопілот Tesla в трьох і знайшла докази причетності в двох.
За даними іншої регулюючої організації, Національної ради з безпеки на транспорті (NTSB), з 2016 р. автопілот працював як мінімум на трьох електромобілях Tesla, які потрапили в аварію зі смертельним результатом на території США.
У середу комітет Сенату США з торгівлі проголосував проти прийняття правил, що прискорюють впровадження безпілотних автомобілів. Голова комітету Марія Кантуелл згадала про аварії за участю Tesla.
«Здається, що кожні два тижні ми чуємо про новий транспортний засіб, який розбився, коли він був на автопілоті», — сказала Кантуелл.
Наслідки для компанії
Представники компанії Tesla поки що ніяк не прокоментували хід і результати розслідувань.
Разом з тим, це не перше розслідування щодо безпеки Tesla. Ще у 2016 році NTSB оприлюднив доповідь за результатами розслідування смертельного ДТП, що сталася за участю автомобіля Tesla, що рухався в режимі автопілота. З нього випливає, що Tesla їхав із перевищенням допустимої швидкості. Так, автомобіль рухався зі швидкістю 74 миль на годину на відрізку шляху, де максимально дозволена швидкість становить 65 миль на годину.
Останнім часом компанія Ілона Маска стикається з численними проблемами. Початок нового розслідування напевно негативно відіб’ється на акціях компанії, які вже впали з максимумів січня більш ніж на 30%.
Поточний консенсус-прогноз аналітиків Refinitiv щодо акцій Tesla знаходиться на рівні $661 за акцію, що на 6% вище від закриття четверга — $616.