Україна є однією з небагатьох країн, яка має в своєму розпорядженні унікальну титанову галузь, представлену як сировинними, так і промисловими підприємствами. Втім, за нашими оцінками, на сьогоднішній день не можливо говорити про ефективну роботу галузі та її успішний розвиток.
Україна виробляє ільменітові й рутилові концентрати, двоокис титану, титанову губку, металічний титан і вироби з нього. Подібний потенціал існує в небагатьох країнах світу.
Основними продуктами переробки ільменітових і рутилових концентратів є титанові шлаки і диоксид титану, які потім використовуються в лакофарбовій промисловості, виробництві паперу, пластмас, резинотехнічних виробів. Металічний титан виробляється з рутилових концентратів, синтетичного рутилу й титанових шлаків. Він використовується в основному в високотехнологічному машинобудуванні, а саме в авіа-, ракето-, судно-, автобудуванні при виготовленні нафтодобувних платформ, при виробництві медичного обладнання й спортивного спорядження. При цьому тенденції споживання в період з 2009 по 2012 рік полягають в збільшенні використання рутилу в виробництві електродів і фарб, а ферротитану при виробництві спеціальних сталей і сплавів.
Повний текст обзору Ви можете подивитись за цим посиланням – titan2014_analitics.pdf (5 МБт)