Верховна Рада голосами 302 народних депутатів прийняла законопроект №4355 про цифрових паспортах. Таким чином Україна стала першою країною в світі, в якій електронні паспорти в смартфоні прирівнюються до паперових документів, говориться в повідомленні Мінціфри, передає ЛІГА.
Цифрові паспорта можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства, крім випадків перетину державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
Уже зараз українці можуть користуватися цифровими паспортами в більшості життєвих ситуацій: їх приймають державні установи і суди, на пошті і в супермаркетах, а також в банках, аеропортах і готелях. З 23 серпня кожна організація буде приймати цифрові паспорти в Дія.
“Україна – перша країна в світі, яка запустила цифрові паспорти і законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі Дія більше не будуть стикатися з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають” – зазначив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.
Мінціфра запустила цифрові паспорти в додатку Дія в квітні 2020 року. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців. З моменту запуску користування цифровим паспортом було експериментальним проектом і регулювалося відповідною постановою Кабінету Міністрів.
“Це не просто важлива подія в історії сучасної України і великий крок до впровадження режиму” без паперу “. Це унікальний світової кейс, яким можна і треба пишатися”, – додав Михайло Федоров.
Цифровими документами в смартфоні користуються також в Польщі, Південної Кореї. Схожі проекти впроваджуються в Великобританії, Фінляндії, США. Громадяни Естонії користуються цифровий ID-картою, з якої можуть онлайн отримувати державні послуги, управляти банківськими рахунками, голосувати через інтернет. Однак саме Україна – перша держава світу, де цифрові паспорти в смартфоні юридично отримали таку ж силу, що і паперові та пластикові документи.