Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку виявила понад 40 проєктів в четвертому кварталі 2020 року, які пропонують фінансові послуги громадянам, з метою подальшого незаконного заволодіння коштами. Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР, передає Мінфін.
Список сумнівних фінпроєктів з ознаками шахрайства збільшений до 60 учасників. З повним списком можна ознайомитись тут.
Хто потрапив до списку
«До переліку включено проєкти, які, нібито, працюють на ринку Форекс або з іншими фінансовими активами, а також проєкти, які водять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями, і проєкти, які діють за звичним для українців механізмом надання дуже великого відсотку під виглядом подарункових сертифікатів, як сумнозвісна B2B Jewelry», — йдеться в повідомленні.
В НКЦПФР попереджають, що такі організації представляються потенційним жертвам як відомі та успішні фінансові компанії, що мають великий досвід в сфері інвестицій і які мали офіси в міжнародних фінансових столицях світу. Деякі компанії мають або роблять вигляд, що зареєстровані в Україні.
Про такі компанії Нацкомісія інформує правоохоронні органи. Також НКЦПФР отримала інформацію від європейських регуляторів про низку фірм, які прикриваються квазіуспешними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінінструментами, переїжджають з ЄС відкривають офіси в Україні.