Міжнародний валютний фонд закликав владу Сальвадора скасувати рішення про визнання біткоїну офіційним платіжним засобом, який діє з вересня 2021 року. Про це пише РБК із посиланням на заяву організації.
Позиція МВФ
Представники МВФ провели консультації з владою країни щодо економічної ситуації у ній, йдеться у заяві організації.
«Існують великі ризики для фінансової стабільності, сумлінності у фінансовій сфері та захисту прав споживачів, пов’язані з використанням біткоїну», — зазначили члени Виконавчої ради фонду.
Вони вказали, що Сальвадор швидко відновлюється від збитків, завданих пандемією, а цифрові засоби оплати та електронний гаманець сприяли фінансовій інклюзивності. При цьому у МВФ висловили занепокоєння щодо ризиків, пов’язаних із планами країни випустити забезпечені біткоіном облігацій на $1 млрд.
Біткоїн у Сальвадорі
22 січня президент Сальвадора Найіб Букеле повідомив про купівлю владою 410 біткоїнів на суму $15 млн. На даний момент влада країни тримає 1,69 тис. BTC загальною вартістю $63,2 млн, за даними Bitcoin Treasuries.
Країна нарощує запаси біткоїну
Сальвадор не вперше «викуповує провал» першої криптовалюти. Раніше країна придбала 21 біткоїн 21 грудня, «щоб відсвяткувати останній 21 день 21 року 21 століття».
Події уряду розкритикувало рейтингове агентство Moody’s. В агентстві вважають, що вони сприяють ослабленню і без того низького кредитного рейтингу країни і свідчать про дефолт, що зростає.