Євродепутати схвалили оновлені плани щодо реалізації великих транс’європейських транспортних проектів, таких як транскордонні дороги, залізниці, мости та тунелі. Основні етапи розвитку транспортної інфраструктури в мережі TEN-T мають бути завершені до кінця 2030 року, щоб забезпечити повну мережу до кінця 2050 року.
«Через російську агресію проти України і нові геополітичні розклади в світі, лідери європейських країн, а особливо тих, які мають спільні кордони з РФ, переосмислили логістичні зв’язки і маршрути. Відтепер вони хочуть з’єднати Європу з заходу на схід та з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних шляхів, які минатимуть РФ та Білорусь, а також будуть враховувати військові потреби», – таку думку висловив Денис Костржевський, Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ».
Виключивши з переліку країну-агресора та її союзника, натомість європейці хочуть зміцнити зв’язки з Україною та Молдовою.
«Подовження європейських транспортних коридорів в Україну, розвиток шляхів до наших портів, розбудова залізничної та морської інфраструктури, модернізація аеропортів значно сприятиме українському експорту та зміцнить наше транспортне сполучення із ЄС», – впевнений він.
Також Костржевський переконаний, що Україні, після війни, для максимально оперативного переміщення всередині країни та прибуття іноземців, надзвичайно важливо мати в Україні розгалужену, територіально оптимізовану мережу сучасних аеропортів, а безпосередньо в межах столиці, на правому березі Дніпра, всепогодний аеропорт, здатний приймати будь-які сучасні типи літаків.
«Як я вже казав раніше, я переконаний, – Міжнародний аеропорт «Київ» може і має стати центральними воротами столиці. Станом на сьогодні із військової точки зору, він знаходиться у абсолютно непридатному для використання стані. Літаки не можуть приземлятися і злітати. Водночас, всі ті пошкодження та заходи, які були вжиті для унеможливлення використання аеродрому супротивником, можна досить швидко усунути. Техніка – в придатності, фахівці – готові. А після проведення реконструкції аеропорт буде здатен щей обслуговувати літаки з підвищеною пасажиромісткістю», – запевнив Денис Костржевський.
Нагадаємо: Україна увійшла до TEN-T у 2017 році. Відповідно до Індикативного інвестиційного плану Європейської Комісії розвитку TEN-T коридорів, до 2030 року в Україні планується реалізувати проєкти на загальну суму 4,45 мільярда євро – це найбільший показник серед всіх держав Східного партнерства ЄС.